117 eleve de liceu au participat la sesiunile interactive „IDay pentru educație” organizate alături de Metropolitan Life
![117 eleve de liceu au participat la sesiunile interactive „IDay pentru educație” organizate alături de Metropolitan Life](/uploads/articol_poza/27895.png)
117 eleve de liceu au participat în luna mai la sesiunile interactive „IDay pentru educație” și au lucrat în echipe, alături de voluntarii Metropolitan Life, pentru a dezvolta soluții prin care tinerele pot fi susținute în procesul de integrare și adaptare profesională.
Pregătirea pentru job a tinerelor din medii defavorizate, cursuri de dezvoltare personală și sesiuni de coaching ca sistem de motivare și recunoaștere a performanței sunt doar câteva dintre acțiunile propuse de liceenele participante.
Sesiunile interactive „IDay pentru educație” fac parte din inițiativa globală a Fundației MetLife de acțiune conform principiilor diversității, echității și incluziunii pentru încurajarea și dezvoltarea potențialului de carieră al femeilor.
Mai multe detalii despre proiect la https://old.jaromania.org/proiecte/iday-pentru-educatie.