Peste 27.000 de elevi participă la activități de educație financiară în cadrul programului susținut de Raiffeisen Bank
![Peste 27.000 de elevi participă la activități de educație financiară în cadrul programului susținut de Raiffeisen Bank](/uploads/articol_poza/27537.png)
Peste 27.000 de elevi din 605 școli și licee participă la activități de educație financiară în cadrul celei de-a zecea ediții a programului susținut de Raiffeisen Bank și își dezvoltă abilități și atitudini pentru gestionarea responsabilă a resurselor financiare la nivel personal, familial și comunitar.
Activitățile din program au la bază principiul learning by doing și sunt adaptate învățării mixte – la școală și online – prin secvențe digital-interactive și webinare live susținute de voluntarii companiei.
Mai multe informații despre programele derulate cu sprijinul Raiffeisen Bank:
https://old.jaromania.org/proiecte/abcdar-bancar
https://old.jaromania.org/proiecte/clubul-copiilor-harnici-isteti-si-chibzuiti
„Ai grijă de tine, ai grijă de banii tăi” este tema Săptămânii Internaționale a Banilor – Global Money Week, desfășurată în perioada 22-26 martie.