„Învață programare!”, un nou modul digital adresat liceenilor
![„Învață programare!”, un nou modul digital adresat liceenilor](/uploads/articol_poza/27976.png)
500 de liceeni „Învață programare!” prin intermediul unui nou modul digital de orientare profesională dezvoltat de Junior Achievement cu sprijinul Honeywell.
Tinerii descoperă o parte dintre cele mai des utilizate limbaje de programare și aplicabilitatea lor, precum și o serie de profesii și meserii noi din zona ITC.
Mai multe detalii despre proiect la: https://jar.ro/skills-for-tech-jobs.